تبلیغات
یک ایرانی در هلند - کشتی نوح در هلند؟! Noah's Arc
یک ایرانی در هلند
یک پیمانکار هلندی به نام یوهان هایبرز Johan Huibers در سال ۲۰۰۵ شروع به ساخت یک کشتی کرد. در واقع وی قصد داشت یک کشتی مانند کشتی نوح بسازد و این یک آرزوی دیرینه برای وی بود که سرانجام در سال ۲۰۰۵ شروع به تحقق این آرزو نمود.


یوهان هایبرز میگوید که در سال ۱۹۹۲ یک خواب عجیب میبیند. وی در خواب میبیند که هلند بر اثر یک سیل عظیم به زیر آب میرود و وی میگوید بعد از آن هم چندین دفعه به او بصورت خاصی پیامهای الهی رسیده و به او تکلیف شده است تا به طریقی مردم را با داستانهای انجیل آشنا سازد. البته وی در انتظار طوفانی مانند طوفان نوح نیست ولیکن با دوباره سازی و شبیه سازی کشتی نوح قصد دارد تا مردم خود شخصا این داستان انجیل را حس و تجربه کنند. بخصوص که داستان کشتی نوح به واسطه حیوانهای فراوانش در کشتی برای کودکان بسیار جذاب و زیباست.


وی قصد داشت که کشتی نوح را درست به مقیاسهای ذکر شده در انجیل دوباره سازی کند. 
( یعنی ۱۵۰ cubits درازا، ۳۰ cubits ارتفاع، ۲۰ cubits پهنا= ۷۰ متر درازا، ‎۹۱/۲ متر پهنا، ۱۸ متر ارتفاع)

* Cubits سنجش قدیمی طول معادل ۱۸ تا ۲۲ اینچ (معمولا طول از آرنج تا نوک انگشت وسط)


اگر از زاویه پرسپکتیوی به آن نگاه کنیم چیزی معادل دو سوم درازای یک زمین فوتبال و به ارتفاع یک ساختمان ۳ طبقه میباشد.

وی دکور داخلی کشتی را دقیقا مانند داستان نوح در آن زمان با حیواناتی به اندازه واقعی و از جنس پلی استر درست کرده است و همچنین خود کشتی نیز از چوب کاج و سدر دقیقا مانند کشتی اصلی نوح ساخته شده است.بازدید کنندگان علاوه بر کشتی و حیوانات میتوانند از نمایشگاهها و فیلمهایی که در رابطه با داستانهای انجیل هستند نیز در طی بازدیدشان بهره مند گردنند.


یوهان هایبرز این کشتی نمونه رابا مقیاسی کوچکتر از کشتی اصلی با دو دست خود و با کمک وسایل مدرن و همکاری پسرش Roy ساخته است. هایبرز یک مسیحی هلندی است که در آرزوی زنده کردن علایق مذهبی در هلند میباشد زیرا علایق مذهبی مردم  هلند در رابطه با مذهب و کلیسا در سطح بسیار پایینی قرار دارد.
ساخت کشتی نوح در مقیاسی کوچکتر در هلند در ماه جون سال ۲۰۰۵ در شهر Schagen در شمال هلند شروع گشت و سرانجام حاصل کار مستمر
یوهان هایبرز و پسرش در طی ۶ روز در هفته از ساعت ۸ تا ۵ بعداظهر وبا همکاری  و مساعدت داوطلبان در روزهای شنبه در ماه آپریل سال ۲۰۰۷ به طور رسمی به روی عموم گشوده شد.


کشتی نوح بر روی یک کرجی بزرگ Pontoon ساخته شده است. کشتی مزبور در زمانهایی معین در جاهای متفاوتی در هلند برای بازدید عموم مستقر میگردد. کشتی نوح تاکنون بعد از شهر Schangen به شهرهای  Rotterdam, Sliedrecht, Arnhem, Huizen, Lelystad, Urk, Kampen, Amsterdam,  Drachten, Sneek, Oudeschild (on the island Texel), Schagen, Zaandam و ....  نیز سفر کرده است و هماکنون نیز در نوزدهمین شهر در هلند مستقر میباشد. محل استقرار کشتی نوح هماکنون در شهر Werkendam است و تا تاریخ ۱۰ جولای ۲۰۱۰ نیز در این شهر میماند تا خود را برای سفری دیگر و شهری دیگر آماده سازد.

*
Pontoon کرجی بزرگ با ته پهن


هزینه ساخت کشتی مزبور توسط خود
" یوهان هایبرز " پرداخت شده است. وی امیدوار است که مقداری از این سرمایه را از ورودیه بازدید از این کشتی بدست بیاورد.

هر چند که هماکنون بیشتر این پول برای ساخت کشتی اصلی که در مقیاس واقعی کشتی نوح است به مصرف میرسد.(تقریبا 14 برابر اندازه کشتی نمونه فعلی)

کشتی اصلی که در مقیاسهای واقعی کشتی نوح است در شهر Dordrecht و با سرپرستی یوهان هایبرز در حال ساخت میباشد. بر اساس پیش بینی ها ساخت  کشتی مزبور تا اواخر سال ۲۰۱۰ به پایان میرسد و در سال ۲۰۱۲  همزمان با المپیک تابستانی در انگلستان اولین سفر خود را به خارج از کشور و به مقصد شهر لندن در انگلستان آغاز مینماید.


نوشته شده در تاریخ 1389/02/28 توسط یک ایرانی در غربت | نظرات ()
درباره وبلاگ
هدف از ایجاد این وبلاگ آشنایی ایرانیان با کشور هلند و آداب و رسوم این کشور میباشد۰
توجه:
۱ - قابل ذکر است که نویسنده وبلاگ از سال ۲۰۱۱ ساکن آمریکا میباشد.
۲ - درج مطالب و عکسهای این وبلاگ بدون کسب اجازه نوعی نقض حقوق کپی رایت تلقی میگردد نه اشتراک
(قابل توجه وبلاگهایی که به هیچ وجه مورد تایید من نمیباشند و از نوشته ها و عکسهای این وبلاگ بدون کسب اجازه
استفاده نموده اند.)
با تشکر یک ایرانی در غربت


»
صفحات ثابت
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
پیوند ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

free counters